Gözler seyyanen zam ve emekliye bayram ikramiyesinde… Tarih belli oldu


Erdoğan’ın Ankara mitinginde emeklilere seyyanen zam açıklaması yapacağı konuşuluyordu. Ancak Erdoğan, emeklilerin adını bile ağzına almadı. Bukez emeklileri heyecanlandıran açıklama AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan geldi.

Akbaşoğlu, “Cumhurbaşkanımızı bugün de yarın da dikkatli dinleyelim” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün katılacağı İstanbul mitingini işaret etti. Akbaşoğlu, emeklilere yönelik yeni düzenlemeler üzerinde çalışıldığını belirtti.

Haber Global’e konuşan Akbaşoğlu, “Birçok alanda emeklilerimizin giderlerini azaltıcı, gelirlerini artırıcı ve alım gücünü yükseltici yaklaşımı da 2024’te göz önünde bulundurup düzenlemeler düşünüyoruz. Bu konuda çalışmaları bakanlıklarımız ifa ediyorlar.

Bugün cumhurbaşkanımız bu konudaki duyarlılığını, talepleri her zaman dikkate alarak siyaset yapar. Bu manada inşallah bu mitingle cumhurbaşkanımızı bugün de yarın da dikkatli dinleyelim. Haziran sonu, temmuz başında emeklilerle ilgili düzenlemeleri mutlaka yapacağız. Talepleri dikkate alarak çalışmalar yapacağız.” dedi.

BAYRAM İKRAMİYELERİ

Geçtiğimiz günlerde emekliye her bayram öncesi ödenen bayram ikramiyesi için tarihler netleşti. Bu yıl % 50’lik zamla 2 bin TL’den 3 bin TL’ye yükseltilen bayram ikramiyesi için gözler paraların hesaplara yatırılacağı tarihe çevrildi.

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ödenen 2 bin TL bayram ikramiyesi bu yıl yapılan % 50’lik zam sonrası 3 bin TL’ye yükseltilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile bayram ikramiyelerinin 2-5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatacağını açıkladı.

KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİR?

Emekli,ikramiyesinden 31 Mart 2024 tarihine kadar emeklilik dilekçesi veren EYT’liler ile EYT düzenlemesi olmadan da emekliliğe hak kazanan diğer sigortalılar Ramazan Bayramında yararlanacak.

Emeklilik dilekçesini 1 Nisan’dan sonra verenler bu yılki Ramazan Bayramı’nda ikramiye alamayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x