SHIB, XRP, SOL, AVAX Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin toparlanmasını sürdürmekte zorlanıyor. Bu da daha yüksek seviyelerin BTC ve altcoin’lerde satıcıları çektiğine işaret ediyor. Bitcoin ve AVAX Coin dahil önde gelen altcoinler düzeltmelerine devam edecek mi, yoksa toparlanmanın başlama zamanı geldi mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 61.736 dolardan sert bir şekilde toparlandı. Bu, yatırımcıların düşüşleri bir alım fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor. 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) düzleşti. Ayrıca, göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen üzerinde. Bu da yakın vadede menzile bağlı bir hareket olduğunu gösteriyor. BTC’nin 69.000 dolar direnç ve 60.775 dolar destekle karşılaşması olası.

En yüksek seviyeye yakın bir konsolidasyon, boğaların pozisyonlarını koruduğunu ve çıkışa acele etmediğini gösteren olumlu bir işarettir. 69.000 doların üzerinde bir kırılma, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.777 doların yeniden test edilmesi için kapıları açabilir. Aşağı yönlü destek 60.775 dolar ve ardından 50 günlük SMA (57.623 dolar). Alıcıların bu bölgeyi şiddetle savunması muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH 20 Mart’ta 50 günlük SMA’dan (3.161 dolar) geri döndü. Ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (3.537 dolar) üzerine çıkaramadı. ETH 22 Mart’ta 20 günlük EMA’dan aşağı döndü. Bu da duyarlılığın olumsuza döndüğünü ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Satıcılar 50 günlük SMA desteğini kırmak için bir girişim daha yapacak. Eğer başarılı olurlarsa, ETH’nin 2.717 dolara kadar düşmesi mümkün.

Bunun yerine, fiyat 50 günlük SMA’dan toparlanırsa, ETH’nin hareketli ortalamalar arasında kalabileceğine işaret edecektir. ETH 3.700 doların üzerine çıktıktan sonra yükseliş ivmesinin artması olası. ETH’nin daha sonra 4.100 dolarlık genel dirence ulaşması muhtemel.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 20 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (520 dolar) yukarı döndü. Ancak rahatlama rallisi 590 dolar civarında dirençle karşılaşıyor. Mart 22 mum çubuğundaki uzun fitil 590 dolar civarında satış olduğunu gösteriyor. Ayılar yine fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Böylece, 460 dolarlık kırılma seviyesine düşüş için kapıları açacak.

Bu seviyenin boğalar tarafından agresif alımlara sahne olması muhtemel. Yukarı yönde, 590 doların üzerinde bir kırılmanın, BNB’yi 645 dolarlık sert genel dirence itmesi olası. Bu direnci kırarsa yükseliş trendinin devam etmesi ve BNB’nin 692 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 20 Mart’ta 20 günlük EMA’da (163 dolar) sağlam bir satın almaya tanık oldu. Ancak boğalar fiyatı 205 dolar ‘ın üzerine çıkaramadı. Üst direncin temizlenememesi, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor. Fiyat düşmeye devam eder ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayılar için avantaj sinyali verecektir. SOL’un 126 dolardaki güçlü desteğe düşmesi olası.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan yukarı dönerse, boğaların düşüşlerde satın almaya devam ettiğini gösterecektir. SOL’un daha sonra 205 dolara yükselmesi olası. Bu seviyeyi aşarsa SOL’un 267 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP 20 Mart’ta boğa trend çizgisinden sıçradı. Böylece, 21 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (0,62dolar) üzerine çıkarak daha düşük seviyelerden alım sinyali verdi. Alıcılar fiyatı 0,67 doların üzerine çıkarırsa, XRP ivme kazanacak. Böylece, 0,74 dolarlık zorlu dirence doğru yol alacaktır. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını 0,95 dolara işaret edebilir.

Aksine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, daha yüksek seviyelerin satıcıları çektiğini gösterecektir. XRP’nin 0,67 dolar ile yükseliş trendi çizgisi arasında git gel yapması mümkün. Boğa trend çizgisinin altındaki bir düşüşün XRP’yi 0,52 dolara çekmesi muhtemel.

ADA, DOGE, SHIB, TON ve AVAX Coin

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar 20 Mart’ta ADA’da 0,57 dolarlık desteği başarıyla korudu. Ancak fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,63 dolar) üzerinde tutmak için mücadele ediyor. 20 günlük EMA (0,67 dolar) aşağı döndü ve RSI negatif bölgede. Bu da ayıların üstünlük sağladığını gösteriyor. Satıcılar fiyatı 0,57 dolar desteğinin altına çekmek için bir girişim daha yapacak. Bunu yapmayı başarırlarsa, ADA’nın 0,53 dolara ve daha sonra 0,46 dolara düşmesi mümkün.

Öte yandan, fiyat 0,57 dolar desteğinden toparlanırsa, boğaların seviyeyi savunduğunu gösterecektir. ADA daha sonra 20 günlük EMA’ya yükselmek için başka bir girişimde bulunacak. 0,70 doların üzerinde bir kırılma, düzeltmenin sona erdiğini gösterecektir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE rahatlama rallisi 20 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (0,15 dolar) üzerine çıktı. Böylece, daha düşük seviyelerde sağlam alımlara işaret etti. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu yaparlarsa, DOGE tekrar 0,16 doların üzerine çıkmaya çalışacak. Ardından 0,19 dolarlık genel dirence meydan okuyacak.

Bu seviyeyi aşması zor olacak. Fiyat bu dirençten aşağı dönerse, DOGE’nin 0,12 ila 0,19 dolar arasında menzile bağlı kalması olası. Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı, alıcılar fiyatı 0,19 doların üzerine çıkardıktan ve koruduktan sonra başlayabilir. DOGE’nin daha sonra 0,23 dolara yükselmesi mümkün.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

Alıcılar AVAX Coin fiyatını 50 dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde tutmayı başardı. Bu da seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştıklarını gösteriyor. Marjinal olarak yükselen 20 günlük EMA (51 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor. AVAX Coin fiyatının kademeli olarak 62 ila 65 dolarlık direnç bölgesine yükselmesi mümkün.

Ancak, büyük ihtimalle satıcıları bu bölgeyi şiddetle korumaya çalışacak. AVAX Coin fiyatı bu bölgeden aşağı dönerse, birkaç gün daha 50 ila 65 dolar arasında konsolide olabilir. Alıcılar 65 dolarlık engelin üstesinden geldikten sonra AVAX Coin fiyatının yükseliş trendinin devam etmesi olası. AVAX Coin fiyatının daha sonra 75 dolara yükselmesi mümkün. Fiyat 50 doların altına düşerse trend ayıların lehine olacaktır.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

Boğaların SHIB’yi 0,000029 dolarlık arıza seviyesinin üzerine çıkaramadı. Bu da ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Düz 20 günlük EMA (0.000027 dolar) ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Fiyat direnç çizgisinin üzerine çıkarsa bu denge boğaların lehine dönecektir. SHIB’in 0,000035 dolara ve nihayetinde 0,000039 dolarlık güçlü dirence yükselmesi olası. Alternatif olarak, fiyat düşmeye devam eder ve 0,000023 doların altına inerse, düşüşün 50 günlük SMA’ya (0,000018 dolar) kadar uzanması mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Boğalar Toncoin’i (TON) 4,60 dolara çıkarmaya çalışıyor. Ancak 22 Mart mum çubuğundaki uzun fitil ayıların sert direncini gösteriyor. Yükselen 20 günlük EMA (3,54 dolar) ve aşırı alım bölgesine yakın RSI boğaların kontrolde olduğunu gösteriyor. Alıcılar mevcut seviyeden çok fazla vazgeçmezse, 4,60 doların üzerine çıkma olasılığı yüksek. Bu gerçekleşirse, TON’un rallinin bir sonraki ayağına 5,64 dolardan başlaması olası.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde düşerse, TON’un 20 günlük EMA’da destek bulması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x